FERMOB

Výroba

Materiál prvotřídní kvality je podroben laboratorním testům a odpovídá evropským normám  (NF EN 581-1 et NF EN 581-2).
Náš zahradní kovový nábytek má dlouhou životnost a splňuje požadavky nejvyšší kvality, díky níž má široké využití. Lze uplatnit nejen v domácnostech, ale i na veřejných prostranstvích.

Kovový nábytek Fermob je vyráběn z recyklovatelných a recyklovaných materiálů a zároveň je do recyklovatelných materiálů i balen.
Chraňte naši přírodu a na konci životnosti Vašeho kovového nábytku jej zavezte do
sběrných surovin. U produktů obsahujících TTE oddělte látku od kovové kostry a
tu zavezte k nám. My ji vrátíme zpět do exkluzivního procesu Texyloop®.

Kvalita

 • Specifická antikorozní úprava pro venkovní použití.
 • Prášková barva s odolností proti UV záření je podrobena normalizovaným testům odolnosti proti korozi.
 • Technická plátna pro exteriér jsou vyráběna v souladu se systémem kvality ISO 9001 a mohou být na žádost ošetřena protihořlavou úpravou.
 • Nohy kovových židlí a stolů jsou chráněny krytkami proti poškrábání.
 • Výrobky procházejí zátěžovými testy odolnosti a pevnosti, které simulují 23 roků intenzivního používání.
 • Kontrola kvality je prováděna ve všech etapách výroby, od jejího počátku po balení a expedici. 

 

Jak se starat o zahradní kovový nábytek

Čištění kovového nábytku

 • Používejte čistou nebo mýdlovou vodu bez saponátu.
 • Pečlivě osušte výrobek, aby se neobjevil vodní kámen.
 • Nepoužívejte žádný hrubý hadřík, houbu ani prášek či čisticí prostředek.
 • Při velkém znečištění používejte produkt na okna obsahující alkohol. 
 
 

Údržba kovového nábytku

 • Velkou péči věnujte zboží při jeho rozbalování, předejte tak rýhám a škrábancům na Vašem kovovém nábytku.
 • Každý výrobek je opatřen ochrannými krytkami bránícími kontaktu s často navlhlou agresivní zemí. Doporučujeme zakoupit několik sad krytek navíc.
 • Snažte se, aby na nábytku neulpívalo velké množství vody. Stoly mírně nakloňte, když je nebudete používat.
 • Ve chvíli, kdy objevíte známky koroze, použijte naše prostředky. Nebruste, použijte naopak co nejrychleji naši barvu. Pokud se koroze objeví na nerezu, použijte POLISH (tekutý nebo hmotu). Čím dříve místo ošetříte, tím rychleji zamezíte šíření koroze.
 • Nepokládejte na stoly plachtu z plastu: chemické částice obsažené v tomto typu materiálu mohou negativně působit na barvu, mohou ovlivnit antikorozní vlastnosti produktu a rovněž ochranu proti UV záření.
 • Ochraňujte nábytek před tvrdými předměty nebo zdroji tepla jako je např. cigareta.
 • Životnost vašeho kovového nábytku se bude lišit dle podmínek a způsobu používání. Doporučujeme, aby nábytek přezimoval na suchém a vzdušném místě, prodloužíte tak jeho životnost.
 • Kovový nábytek je obecně náchylný na slané prostředí. Do slaného prostředí doporučujeme produkty z hliníku.
 • Stoly ochráníte, když tvrdé dekorační předměty jako např. květináče opatříte plastovými chránítky. Rovněž nepokládejte židle sedákem na stůl.
 • Doporučujeme čistit co nejrychleji ptačí trus, je obzvláště agresivní a může způsobit korozi nebo skvrny.

 

LUDOLIT

Proč zvolit právě tyto rostoucí postele?

Vaše dítě roste, postele Ludolit rostou s ním.

Funkční - Ve svém pokoji si dítě musí hrát, uklízet, pracovat a spát, a to někdy i v malém prostoru. Rostoucí postele Vám pomohou tyto nároky vyřešit. Jsou praktické, multifunční, současně útulné a hravé a každé dítě si jimi splní svůj sen. Koncept našich pokojů šetří místo a poskytuje prostor pro hru.

Rostoucí - Dětství je období, kdy dochází k nejdůležitějším fyzickým a duševním změnám. Rostoucí postele jsou originální, jejich variabilita řeší potřeby dítěte, které se mění právě s jeho věkem.

Originální - Ve srovnání s klasickým lůžkem, které má omezenou dobu životnosti a s příliš výstřední postelí, která dítě brzy přestane bavit, je naše rostoucí postel výhodným řešením, protože se přizpůsobuje a roste s dítětem.

Ekonomické - Rostoucí postele Ludolit se přizpůsobí výšce, vkusu a potřebám Vašeho dítěte. Nemusíte pořizovat novou postel, když postel roste s ním.

Praktické, rostoucí, originální a ekonomické... Decoform Vám nabízí produkt, který poskytne Vašemu dítěti prostor nejen pro odpočinek, ale i pro hry, při kterých si splní své sny.


Jaké jsou tyto postele?

Hravé

Postel něžná - Malé něžné stvoření se v ní bude cítit jako v matčině náruči.

Postel snů a pohádek - Snad není na světě dítě, které by netoužilo mít své malé pohádkové království. Stát se princeznou nebo rytířem, být námořníkem či mořskou pannou a vytvořit ze svého pokojíčku kouzelný a barevný svět her.

Postel na míru - Vybere si každé dítě, ať je to holčička či chlapec, princezna nebo pirát, malý či dospívající. Pouhou změnou barev, látek nebo dekorací se postel přizpůsobí věku a přání dítěte.


Stavebnicové

Rostoucí postele vycházejí ze základního modulu postele pro dospělého o rozměru 90 x 190 cm. Stačí pouze několik dílů a z obyčejné postele je za okamžik postel nízká, patrová, mezanin nebo rohová postel. Tyto sady dílů umožňují měnit modely lůžka a přizpůsobovat je potřebám a přání Vašeho dítěte

Nápadité

Loď, zámek, baldachýn, šapito.. Stačí několik drobných doplňků, abyste proměnili dítěti postel v dětský svět plný snů.

Hravé, stavebnicové, nápadité...naše postele rozvíjí představivost a tvořivost Vašeho dítěte.


Pokoj na míru

Nabízíme širokou škálu dekorativních prvků, které Vám umožní vytvořit pokoj dle přání Vašeho dítěte.

Materiály jsou veselé, hravé a barevné, okenice mohou být barevné, bordura střechy, otvory okenic... je na Vás, abyste vybrali to nejlepší pro Vaše dítě.


Látky - jsou použité na povlečení, záclonkách, polštářích.... určují kolekci.

Námořnická:      Něžná:            Princezna:       Harlekýn:        Safari:

 Puntíky:             Zelená:           Modrá:             Oranžová:        Proužky:

 

Můžete zvolit i Vaši vlastní látku.


Barvy - Můžete vybrat barvu pro své okenice, okraj střechy, příslušenství. Máme na výběr ze 14 odstínů.

 

Kostra postele - Bílá nebo medová.

 

Průřezy - Srdíčka, lodičky, kosočtverce, květy...


Výroba našich rostoucích postelí si zakládá na kvalitě, bezpečnosti a ochraně životního prostředí.

Výroba

Výroba je kompletně soustředěna ve Francii. Dlouholeté zkušenosti ve výrobě dětského nábytku se odráží v jeho dobrém zpracování. Postele jsou doplněny o skříně a stolky, aby mohl být celý interiér harmonicky sladěn.

Kvalita

Veškerý nábytek je vyroben z masivního dřeva borovice díky její odolnosti a elasticitě. Stromy jsou těženy ve francouzských lesích, zejména na vřesovištích.    

Dřevo je chráněno lasurou na vodní netoxické bázi. Je možné vybírat ze 14 barevných odstínů. Povrch lze ošetřovat mýdlovou vodou.

Životní prostředí

1 poražený strom   =   1 zasazený strom

Stále rostoucí výsadba borovic ve Francii umožňuje jejich sklizeň, která nepřevyšuje celkovou produkci borovicového dřeva. Tím je zajištěna ochrana a vyváženost přírodních zdrojů.

Ludolit postele jsou vyrobeny zásadně ze dřeva pocházejícího z výsadeb, které se řídí pravidlem chránícím přírodní zdroje: 1 poražený strom = 1 zasazený strom.

Jsou použity lasury na vodní vázi, které pronikají do dřeva a dávají mu požadovanou barvu, aniž by zakryly jeho texturu. Dřevu takto ošetřenému nevadí voda ani pravidelná údržba a stále dýchá.

Bezpečnost

Všechny postele jsou vyrobeny ve shodě s bezpečnostními normami. Byly testovány v laboratoři C.T.B.A. (Centre technique du bois et de l'ameublement) a získaly osvědčení č. 08/367/1729.